Výstava Voda a civilizace na zahradě Kliniky dr. Pírka

(Mladá Boleslav) Výstava velkoplošných fotografií spolu s komentáři nazvaná Voda a civilizace, která připomíná dnešnímu člověku důležitost vody v životě člověka i civilizace, byla dnes zahájena v prostorách zahrady mladoboleslavské Kliniky dr. Pírka. Na unikátních snímcích od Austrálie přes Evropu, Afriku až po Grónsko a Ameriku je dokumentován strategický význam vody v kontextu historických událostí a společenského a ekonomického uspořádání společností.

Cílem výstavy je nejen ukázat na následky sucha v celosvětovém měřítku, ale každého z nás vést k zamyšlení, co můžeme udělat pro lepší budoucnost. Apeluje na nás, že zacházení s vodou nikdy nebylo tak důležité jako dnes a že nesmíme promarnit naše znalosti z historie a technologické možnosti současnosti.

Výstava navazuje na sérii kulturních akcí, které jsou klinikou pravidelně pořádány pro pacienty i širokou veřejnost. Součástí dnešní vernisáže byla i komentovaná prohlídka s autorem a kurátorem výstavy Miroslavem Bártou. Pondělní podvečer pak zpestřili svým vystoupením členové orchestru Karla Gotta.

Výstava je volně přístupná veřejnosti denně po celých 24 hodin a potrvá od 2. září až do 2. ledna příštího roku.

Text a foto: Bohumil Brejžek

You may also like...