Výstaviště Praha ZÁŘÍ, kulturní program, sportovní vyžití i konference o rostlinné stravě

Vyprošťování zraněných z havarovaných vozidel, poděkování záchranným složkám, exhibice Designbloku, charitativní běh, prodejní výstava exotických zvířat, veganský festival s přednáškami a workshopy nejen o udržitelné budoucnosti, a také spousta muziky a zábavy, to je program připravený o víkendu 12. a 13. září na Výstavišti Praha.

Následující víkend bude na Výstavišti opět nabitý zábavou a akcemi. Ukázky práce hasičských sborů bude možné sledovat během tradiční soutěže 18 týmů profesionálních hasičů v rámci Memoriálu Františka Kohouta, milovníci designu si užijí návštěvu exhibice v rámci přehlídky Designblok, k ochutnávkám, testování i přednáškám o rostlinné stravě, ochraně zvířat i planety a udržitelném životním stylu zve festival Vegan Future,“ představuje program Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a pokračuje: „Chovatelé ocení prodejní výstavu Živá exotika s řadou akvarijních i terarijních zvířat, a nejen pejskaři a sportovci se mohou zapojit do charitativního běhu s výtěžkem věnovaným útulkům.“

V areálu bude probíhat i řada kulturních a hudebních programů.

Z hudebních událostí se mohou návštěvníci těšit na vystoupení umělců v rámci festivalu United Islands, na programu jsou i filmová představení z řady FOOD FILM festivalu nebo promítání ve spolupráci s Aerofilms,“ dodává. 

Během projektu „Praha září“ se na Výstavišti objeví i vybraní designéři, o víkendu svůj Vesmírný modul představí například úřadující Grand designérka roku Cen Czech Grand Design Lucie Koldová. K návštěvě zve i sportovní zóna Olympijského výboru s představením nejrůznějších sportů od frisbee přes hokejbal, gymnastiku, golf, baseball až po šachy. Ve spolupráci s Aerofilms mohou diváci vidět i promítání filmu AMY o strhujícím příběhu zpěvačky Amy Winehouse. Pro děti je připravený zábavný program na festivalu Kefír – slámový areál zve všechny malé návštěvníky k řádění na čerstvém vzduchu.

V sobotu 12. září proběhne společné poděkování Hlavního města Prahy a Výstaviště Praha všem členům záchranných složek za jejich nasazení nejen v době pandemie. Odměnou jim bude speciální Koncert pro hrdiny s vystoupením Tomáše Kluse.

Děti i rodiče si mohou odpočinout při pikniku v areálu nebo si zasportovat na lanovém, parkourovém nebo dětském hřišti. Přátelé si zase mohou užít grilování na jednom z veřejných grilů nebo relaxovat se skleničkou v některém z bister.

Zářijový program na Výstavišti je bohatý a nestále se doplňuje, hudba, filmy i další události přibývají každým dnem, vyplatí se tedy sledovat jak naše webové stránky, tak facebookový profil,“ doplňuje Tomáš Hübl.

Výstaviště Praha současně dbá na dodržování všech vládních opatření a doporučení v souvislosti s koronavirem, na místě jsou připraveny dezinfekce, hlídají se koridory i maximální počty osob tak, aby byly všechny akce maximálně bezpečné. Velká část akcí se navíc koná venku na čerstvém vzduchu. Návštěvníci tak mají možnost užít si kulturní, sportovní a další akce naplno a beze strachu o své zdraví.

Program na Výstavišti Praha:

Sobota 29. 8.

Vegan Future: Expo & Conference / 12.9. / 9:00–20:00 / Střední hala Průmyslového paláce

Známá akce Veggie Náplavka se stěhuje na Výstaviště. Návštěvníci se mohou těšit na market i workshopy. Součástí veletrhu bude konference Věda & Rostlinná strava s tím nejnovějším z medicíny, psychologie, práva a dalších disciplín, na akci se představí i novinky z kosmetiky, jídla a životního stylu. Vstup je zdarma. Více na: http://www.veganfuture.cz/

Koncert pro hrdiny / 12.9. / 13:00–18:00 / spodní část areálu

Letošní rok byl velmi výjimečný. Ti, kteří ho měli nejnáročnější, byli členové všech složek integrovaného záchranného systému, kteří s nasazením bojovali proti koronaviru a chránili zdraví lidí v celé republice. Výstaviště Praha se společně s Magistrátem hl. m. Prahy rozhodli uspořádat odpoledne, kde by členové záchranných sborů, spolu s rodinami a přáteli, mohli zažít den plný odpočinku a zábavy. V rámci projektu Praha ZÁŘÍ proto proběhne KONCERT PRO HRDINY. Zástupci složek IZS mají rezervovaný přednostní vstup do open air areálu, kde bude probíhat hudební vystoupení Tomáše Kluse. Všem členům záchranných sborů patří obrovské poděkování a zájemci o práci záchranných sborů se mohou těšit na Dny IZS s atraktivními ukázkami a programem pro děti i dospělé příští rok v termínu 24. – 25. 9. 2021.

Memoriál Františka Kohouta ve vyprošťování osob / 12.9. / 9:00–17:00 / spodní část areálu

V tradiční soutěži profesionálních hasičů ve vyprošťování osob z havarovaných aut se utká na osmnáct hasičských týmů z celé ČR. Týmy dopředu neví, jaká simulovaná nehoda se na ně chystá, musí zhodnotit situaci a správně zasáhnout. Rozhodčí poté hodnotí celý průběh zásahu a na konci dne probíhá vyhlášení vítězů. Od 9 do 17 hodin budou k vidění simulace reálného zásahu u dopravní nehody, vyproštění osoby za 15 minut nebo přehlídka hasičské techniky. Vstup je zdarma.

Živá exotika 12.9. / 10:00–14:00 / Pravé křídlo Průmyslového paláce

Tradičně se představí více než 170 vystavovatelů. Veletrh nabízí výměnu a prodej exotických rostlin, akvarijních a terarijních živočichů, chovného a sbírkového hmyzu, chovatelských i pěstitelských potřeb a odborné literatury. Přítomni budou i specialisté v oboru teraristiky, kteří ochotně poradí s chovem zakoupených zvířat. Vstup 85 Kč/os. Více na: https://www.zivaexotika.cz/

Neděle 30. 8.

Běh pro útulky / 13.9. / 14:00–17:30 / před hlavním vchodem do areálu 

Běhejme a pomáhejme útulkům je sedmý ročník charitativní akce, jejíž výtěžek putuje zvířatům v útulcích po celé České republice. Připraveny jsou 2 okruhy – běžecký na 5 km a pěší na 1 km. U běhu se nebude měřit čas, neběží se o vítězství, nejsou připravené stupně vítězů. Smyslem akce je proběhnout se nebo projít v pohodovém tempu se svými kamarády, dětmi a psy a společně pomoct útulkům. Více na: http://behproutulky.cz/

Praha ZÁŘÍ / 8. – 28.9.

Festivaly Designblok, MFF Praha – Febiofest, Letní Letná, Metronome Prague Music & Arts Fair, Pražské jaro, Signal Festival a United Islands of Prague letos spojily síly, aby nabídly program plný hudby, divadla, výtvarného umění, designu, filmu a digitálního umění. Akce se bude konat v termínu od 8. do 28. září ve venkovní parkové části Výstaviště, kde bude areál rozdělen na několik menších komorních zón. Některé budou zdarma, některé se vstupným. S ohledem na aktuální vládní opatření v boji proti šíření koronaviru je povinná akreditace každého účastníka festivalu zvlášť, i přesto, že se rozhodne navštívit jen neplacené akce.: https://www.prahazari.cz/

Více informací, vstupenky a rezervace grilů na www.vystavistepraha.eu

You may also like...