Zahájen jubilejní 30. stavební veletrh FOR ARCH

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH vstoupil do svého jubilejního 30. ročníku a až do soboty 21. září nabídne návštěvníkům stovky zajímavých expozic napříč odvětvími stavebnictví – vytápění, stavba, elektrotechnika a zabezpečení, dřevostavby nebo wellness & spa. V PVA EXPO PRAHA se představí novinky a trendy, poradenská centra i vize budoucnosti chytrých domácností a měst. Úvodní den 17. září se sešli odborníci a představitelé vlády na konferenci TECHNOLOGICKÉ FÓRUM

První den patřil odborníkům
Letos reaguje FOR ARCH i na situaci na trhu práce. První den veletrhu je kontraktační, ve spolupráci s významnými organizacemi, např. ČVUT v Praze, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) a mnohé odborné svazy a cechy,“ říká ředitel veletrhu FOR ARCH Matěj Chvojka.

Jubilejní FOR ARCH 2019 v číslech:
Počet vystavovatelů: 791
Počet zahraničních vystavovatelů: 85
Počet států: 17
Čistá výstavní plocha: 20 940 m2
Hrubá výstavní plocha: 39 402 m2

Foto: Petr Brodecký

Konference TECHNOLOGICKÉ FÓRUM, která proběhla 17. září v rámci prvního dne stavebního veletrhu FOR ARCH, se zaměřila na témata digitalizace odvětví a rekodifikaci stavebního práva. Diskusi se členy české vlády vedli odborníci i zástupci nejvýznamnějších organizací z oblasti stavebnictví.

V úvodu konference představila nejnovější čísla z oblasti stavebnictví o vývoji prvního pololetí roku 2019 Petra Cuřínová z Českého statistického úřadu. Ta uvedla, že se v loňském roce v Česku prostavělo 275 miliard korun a postavilo téměř 20 tisíc bytů. Poté převzal slovo prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Jiří Nouza, který zhodnotil, že současný vývoj českého stavebnictví má stoupající tendenci.

Odborníci debatovali s politickými špičkami

Po desáté dopolední hodině se v úvodní diskusi setkali při řešení rekodifikace stavebního práva a digitalizace stavebnictví ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický, předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl, první náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlaváček, director KPMG Mojmír Hampl nebo Dušan Kunovský z Central Group. Do debaty se zapojili i předseda ČKAIT Pavel Křeček, předseda ČKA Jan Kasl, František Korbel ze společnosti HAVEL & PARTNERS nebo Tomáš Prokeš z České agentury pro standardizaci.

Jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení a také jedno úložiště dat včetně jednoho výkladu stavebního práva a další zjednodušení – to je náš cíl,“ zopakovala na TECHNOLOGICKÉM FÓRU ministryně Klára Dostálová.

You may also like...