Ztišit mysl jógou na terase Schwarzenberského paláce

Národní galerie Praha ve spolupráci s Power Yoga Akademií Václava Krejčíka a jógovým magazínem JÓGA DNES představuje speciální letní program naplněný jógou a meditací, spojený s novou výstavou
ZENGA ⁠⁠⁠⁠ japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an.

Přijďte si v průběhu července, srpna a září zacvičit na terasu Schwarzenberského paláce, který je unikátní svým výhledem na panorama celé Prahy, a zklidněte tak svou mysl od rušivých myšlenek všedních dnů. Propojte tělo a mysl a vychutnejte si přítomný okamžik pod vedením skvělých lektorů. Vybírat můžete z ranních či večerních lekcí, příjemně se naladit na nový den, nebo se naopak po náročném dni zrelaxovat.

Zakoupením vstupenky na lekci získáte také volný vstup do výstavy ZENGA ⁠⁠⁠⁠ japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an, která vůbec poprvé představuje část unikátní sbírky japonské zenové malby a kaligrafie „Z žabí chýše“. Vstup do výstav lze uplatnit kdykoliv nehledě na termín lekce.

Vstupenky na první červnovou lekci budou v prodeji na ngprague.cz od 17. června, další termíny budou do prodeje uvolňovány postupně vždy první kalendářní den v měsíci na daný měsíc.

PROGRAM LEKCÍ

NE 26/6 9.30–10.30
Václav KrejčíkJin jang jóga
Sebezkušenostní přístup k józe plynoucí mezi jin-jang principem, s pozorností směřovanou k dechu, pohybu, plynutí, ale i k zastavení se. Kreativní lekce kombinující dynamiku a relaxaci, spojující ásany a techniky jógy, ovlivňující tělo jako celek.

ČT 14/7 19.00–20.00
Zuzana KlingrováTantra hatha jóga
Lekce jógy pro vnitřní klid a stabilitu, věnovaná praxi pránájámy, ásan a meditaci.

ČT 21/7 19.00–20.00
Jakub ŠambergerEnergy flow jóga
Lekce jógy propojující ásany do sestav, dechové a pohybové techniky uvolňující tělo a vědomou práci s dechem jako průvodcem k vědomému soustředění.

ČT 28/7 19.00–20.00
Markéta FaustováPrána flow jóga
Jóga v krajinách duše s živou hudbou. Lekce flow jógy, která vás naplní jako procházka lesem.

ČT 11/8 19.00–20.00
Václav KrejčíkJemná jóga a jóga nidra
Lekce jógy, založená na protažení jednoduchými jógovými pozicemi a technice bdělého spánku, jako hluboká relaxace, kdy dochází k uvolnění lidské bytosti na všech úrovních na základě specializované jógové techniky – jógový spánek.

ČT 25/8 19.00–20.00
Simona JosefováLetní flow jóga
Jógové sekvence zaměřené na otevření hrudníku, otevření kyčlí, posílení centra těla, rovnováhu a stabilitu. Součástí lekce je závěrečná relaxace s meditací.

SO 27/8 9.00–10.00
Veronika Ševčíková –⁠ Vinjása jóga
Lekce jógy zaměřená na plynulé navazování pozic na vlně dechu.

ČT 8/9 19.00–20.00
Václav Krejčík a Jakub ŠambergerJin jang jóga
Sebezkušenostní přístup k józe plynoucí mezi jin-jang principem, s pozorností směřovanou k dechu, pohybu, plynutí, ale i k zastavení se. Kreativní lekce kombinující dynamiku a relaxaci, spojující ásany a techniky jógy, ovlivňující tělo jako celek.

ČT 22/9 19.00–20.00
Dara RakovčíkVečerní vinjása jóga
Lekce jógy, která po celém dni uvolní a zahřeje tělo, plynulý dech zklidní mysl a závěrečná šavásana s vůní aroma olejíčků nás připraví na klidný spánek.

Výstava ZENGA – japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an je otevřena v Salmovském paláci od 27. května do 2. října 2022. Více informací naleznete na webových stránkách a sociálních sítích Národní galerie Praha.

You may also like...