22. Festival francouzského filmu v Praze

Festival bude slavnostně zahájen ve středu 20. 11. 2019 v kině Lucerna předpremiérou komedie Nicolase Bedose Tenkrát podruhé. Hvězdně obsazená komedie s Danielem Auteuilem, Fanny Ardant, Guillaumem Canetem a Doriou Tillier v hlavních rolích byla na letošním festivalu v Cannes uvedena mimo soutěž. Chytrá a zábavná love story vypráví o tom, co by se mohlo stát, kdybychom se mohli vrátit do minulosti a mohli znovu prožít ty nejkrásnější okamžiky. Stejným snímkem bude v kině Světozor zahájen festival pro veřejnost.

Francouzský institut v Praze připravil zahájení festivalu pro veřejnost v Kině 35 projekcí filmu Portrét dívky v plamenech režisérky Céline Sciammy. Hlavní role v tomto netradičním historickém dramatu, který si odnesl cenu za nejlepší scénář v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes, ztvárnily vynikajícím způsobem známé francouzské herečky Adèle Haenel a Noémie Merlant.

Dva předpremiérové tituly do Prahy přijedou doprovodit jejich tvůrci. Zkušená a uznávaná francouzská scenáristka a režisérka Anne Fontaine osobně uvede projekci svého nejnovějšího snímku Bílá jako padlý sníh ve čtvrtek 21. 11. ve 20:30 v Lucerně.

Svůj režijní debut, snímek Curiosa, divákům představí jeho režisérka Lou Jeunet v pátek 22. 11. ve 20:30 také v Lucerně. Delegace tvůrců doprovodí projekci Večera krátkých filmů, režisér Christophe Deran uvede svůj film Crazy Hair, režisér Edouard Mantoute film Má dáma s kamélií.

Během 22. Festivalu francouzského filmu bude uvedeno 50 filmů během 155 projekcí. Festival se kromě Prahy koná také v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci Králové.

Oficiální internetové stránky festivalu: www.festivalff.cz
Facebookové stránky festivalu: www.facebook.com/festivalff

Festival se koná v osmi partnerských kinech:

v kinech sítě Europa Cinemas (Praha – Kino 35 Francouzského institutu, Lucerna, Světozor, Brno – Scala, České Budějovice – Kotva, Hradec Králové – Bio Central, Ostrava – Minikino) a v Edison FilmHubu v Praze.

Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem. Vstupné na festivalové projekce činí 120 Kč.

You may also like...