Android Asteroid pokřtí ve čtvrtek album AMOEBA

Už tento čtvrtek 10. října Android Asteroid, parta kolem tvůrčí dvojice Tomáš Konůpka a Jan Pospíšil, pokřtí v pražském Lucerna Music Baru letošní novinku AMOEBA. Třinácti tracky alba nás Android Asteroid provádějí v mnohem tanečnějším rytmu, než jsme u nich zvyklí. Škatulkování do hudebních stylů ale u AMOEBY postrádá smysl, každá píseň je nosičem další silné emoce, naprosto odlišné od té předchozí. Album nebere ohled na hudební styly, formy, ani zažité struktury. Od základu vybudované autorské písně se střídají s kolážemi samplů vystříhaných ze starých vinylových desek a živého zvuku kapely ve studiu. Během večera v Lucerna Music Baru je podpoří dvojice Noisy Pots s originálním setem elektroniky a kuchyňských perkusí. Vstupenky v sítích GoOut, Ticketmaster a Ticketportal a pokladně Lucerna Music Baru.

Před pár týdny se přihlásili s klipem k úvodní skladbě s příznačným názvem Gothai Samurai. Klip využívá nejnovějších vymožeností miniaturizovaných digitálních technologií, oproti staromilskému vinylu je totiž natočený na mobil. „Ústřední postavou je Michal Nedvěd aka Jezus, mistr světa v beatboxu a electric boogie z legendární kapely Beatburger Band,” říká Tomáš Konůpka ke spolupráci s vynikajícím tanečníkem a performerem. „Kostým si Jezus vytvořil sám, když se dozvěděl název písničky a klip jsme natočili během dvou hodin u něj na zahradě jen s telefonem na gimbalu. Stříhání pak trvalo několik týdnů a s finálními korekcemi barev nám pak pomohlo studio Beep.“ dodává Jan Pospíšil. Klip je možné zhlédnout zde https://youtu.be/aRvhV6qVotA.

AMOEBA je čtvrtým albem ANDROID ASTEROID, jejichž předchozí deska Íkaros byla v roce 2014 nominována na Ceny Anděl v kategorii hip-hop. Ve stejném roce vyšlo album Live at Abbey Road, devět živých klipů a hodinový videodokument o cestě a natáčení v nejslavnějším studiu světa. Dalším highlighty byla session v  Red Bull Studios London s  DJ Vadimem a Yarah Bravo a remake písně Prázdný Místa v rámci projektu David Koller and Friends. Na novince AMOEBA se podíleli Marek Minárik (Koller band), Viliam Béreš (Lanugo), Jan Steinsdörfer (Chinaski), Nèro Scartch (Mydy Rabycad), Yarda Helešic a další. Obrazovou koláž na obal desky vytvořil český grafik Pavel Fuksa, mix provedl Lukáš Martinek z Absolute Music a mastering Stuart Hawkes z londýnského studia METROPOLIS.  Finance na album Android Asteroid získali na crowdfundingovém portále Hithit.cz. Téměř stovka fanoušků jim poslala přes padesát tisíc korun.

Album AMOEBA vychází na labelu 420production v distribuci Indies Scope a je k dispozici na iTunes, Spotify, Deezer, Tidal, Napster i Google Play – www.indies.eu/support/tunevoyage/amoeba.

Odkazy:
www.indies.eu/support/tunevoyage/amoeba
www.facebook.com/ANDROID.ASTEROID.MUSIC/
www.youtube.com/user/AndroidAsteroidTV