Astrologova sobota 15.6.2024 – Harmonie i práce s budoucností

Odpočinek? Oddech? Za sebou máme složitě působící kvadratury Merkuru se Saturnem i Marse s Plutem v posledních dnech. Řadě z nás rozhodily sandál nebo aspoň zamíchal kartami. Mars s Plutem byly o síle, tlaku, nátlaku a nutných krocích. Merkur se Saturnem se týkali času a průsečíku správných činností ve správnou chvíli.

Odpočinek by mohla přinést Luna ve Vahách, která má vždy tu báječnou vlastnost vytvářet rovnováhu a jít za harmonií. Navíc má podporu svého dispozitora, tedy Venuše z Blíženců. V Blížencích působí Venuše spolu se Sluncem a Merkurem v zajímavé trojkonjunkci. Ta ukazuje stále ještě na vhodnost času pro setkávání, domluvy, hledání cesty k pro nás důležitým lidem. Leccos se dá zařídit a vyřídit. Zjišťujeme, co je pro nás na každodenní bázi důležité a čemu bychom měli věnovat pozornost.

Obě malé planety už přešly přes Slunce a tak se otevírá cesta k upevňování našich postojů, k potvrzování stanovisek a vylepšování života. Určitě se setkáme s tématy klid, spokojenost, naplnění, radost. Čas je dobrý pro oslavy, klidně i ty neplánované, pro kratší cesty, výlety a vycházky. Doba je rovněž dobrá pro plánování toho, kam v životě dál a přátelské klábosení o tom, jak bude vypadat budoucnost. Všechno jako by bylo o fous jednodušší a o něco málo dosažitelnější.

Téma druhé poloviny soboty a neděle je kvadratura Venuše v Blížencích s Lilith v Panně. Co bychom si, je to především aspekt nespokojenosti a vyrývání, často obráceno proti nám. Můžeme tak být neklidní, nejistí a toužící po něčem, co těžko dokážeme pojmenovat. Nezbývá než na emoce se obrátit dopředu a prozkoumat varianty naší cesty, které se nabízejí a něco málo z toho, co je před námi uskutečnit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...