Astrologova sobota 6.1.2024 – Tříkrálový den

Po včerejším tříkrálovém večeru (ano, je to dvanáctá noc po prvním vánočním svátku) přicházejí Tři králové, Epifanie. Kalendářní význam je letos podtrhnutý i významem astrologickým.

Najdeme v něm konfiguraci Polosextil (Bisextil), která obsahuje Mars v Kozorohu, Saturn (aktuální vládce Marsu) v Rybách a Jupiter (rozbíhající se po několikati měsících retrogradity dopředu).
Je tu čas na nové silné předsevzetí, nápady a jejich postupné uskutečňování, na projekty, které pro nás budou v následujících měsících důležité.

Nemusíme spěchat, během víkendu a v začátku nového týdne se bude konfigurace postupně naplňovat. Co z ní platí pro dnešek? Jistá osamělost, pociťovaná osamocenost, hledání jistot, zájem o nadčasové hodnoty. Váhání nad vlastními kvalitami.

Co je třeba dělat? Uvědomit si, kdo je nám blízko (Nikdo není daleko), připomenout si vlastní silné okamžiky čeho jsme v poslední době dosáhli), posilovat rodinné vztahy a přátelské vazby, vzpomenout si na sílu a vzájemné doplňování jakožto i podporu v realizaci v rámci partnerství.

Co se dá uskutečňovat? Uvolnit se, najít vnitřní klid. Obnovit rovnováhu. Definovat úkoly, se kterými se v blízké době setkáme. Pracovat na řešeních, která nás dostanou tam, kde bychom měli (chtěli být).
Komplikace čekejme od sextilu Lilith – Luna, který bude napadat naše schopnosti (abilitu) a bude se pokoušet vymluvit nám provést to, co dávno uskutečnit potřebujeme. Podívejme se na to, zda nám vadí v uskutečnění reálné překážky nebo naše obava z nich.
Přejme si pěkný a jasný den na začátku nových životních období.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...