Astrologova středa 16.11.2022 – Venuše vstupuje do Střelce

 

Jako začátek nových pořádků můžeme brát přesun Venuše ze Štíra do Střelce. Venuše tak opouští znamení, ve kterém jí nebylo dobře a vstupuje do znamení, v němž bude mít možnost většího rozmachu.

Venuše ve Střelci se zabývá záležitostmi nadosobními, kolektivními. Umí dobře předávat, rozumí společenským vzorcům a dovede je také využít. V čem hledá harmonii? Především ji spatřuje v porozumění, v pochopení, ale také ve spravedlnosti, důstojnosti a empatii spoluzažívání. Ráda vypráví příběhy a též se jich aktivně účastní.

Problémy Venuši bude dělat Mars v Blížencích. Nápady tak nebude snadné realizovat, bude chybět síla a odvaha k důležitějším krokům. Energie tvoření tak může být v přebytku a můžeme během pobytu Venuše ve Střelci cítit velký potenciál nápadů, plánů a bezesporu skvělých myšlenek, který se jen pomalu bude naplňovat.

Je dobře, že po delší době máme opět nějakou planetu v ohnivém znamení, po odchodu Jupiteru z Berana zůstala realita poněkud smutná, nehybná a bez zájmu, jaksi automatická. Nyní se leccos může změnit. V první fázi (to jako dnes) půjde cítit uvolnění, ulehčení, často bezdůvodné. Je to tím, že planety ukazují, ze které strany realitu chápeme, no a s Venuší ve Střelci ji vidíme o mák optimističtěji. Využijme toho pro nové postoje a zkusme je vyjádřit nebo srozumitelně podat těm okolo nás, koneckonců se v nich hovoří o optimismu až o naději.

Brzo se už přidá k Venuši ve Střelci i Slunce (22.11.) a pak půjde tvořit velké věci. Předzvěstí bude už trigon Jupiter – Slunce (21.11.). Určitě by nás měl zajímat trigon Merkur – Jupiter. tento aspekt urychlí procesy, přinese opět více setkání, některá z nich i zajímavá. Můžeme se lehce dostat pod tlak informací a nebo i nutností něco řešit. Když se nesoustředíme, tak se může naše energie snadněji rozšířit do více oblastí a tak ji můžeme snadněji ztrácet a zapomenout na to, co má priority k vyřízení.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...