Robert Vano dnes zahájil svoji první výstavu fotografií žen „WOMEN“

Světově proslulý módní a reklamní fotograf Robert Vano za svou kariéru vytvořil nespočet jedinečných fotografií mužů a žen, a právě ty čistě ženské jsou poprvé k vidění v pražském PALLADIU. Nová výstava Roberta Vana, WOMEN proběhne v prostoru ZÓNA od 5. října do 5. listopadu 2021 a představí 100 fotografií. „Touto výstavou bych chtěl poděkovat a vzdát hold všem ženám, které mě provázely celou mou kariérou a mým životem. Hlavně mojí mamince a babičce, které mě vychovaly,“ říká Robert Vano.

Velice si vážíme toho, že v rámci naší dočasné pop-up zóny v Palladiu můžeme přivítat umělce jakým je Robert Vano, jehož jedinečná výstava, jistě přiláká do Palladia mnoho obdivovatelů ženské krásy a skvělých fotografií,“ říká Milan Rumler, marketingový manažer Palladia.

Robert Vano po emigraci do USA v roce 1967 svou kariéru začínal jako kadeřník a vizážista v prestižních módních časopisech. Pod rukama mu tak prošlo nespočet slavných žen, které se později postavily i před jeho objektiv a návštěvníci si mohou prohlédnout například i fotografie Cindy Crawford nebo Nadji Auermann.

Pro tvorbu Roberta Vana jsou typické černobílé analogové fotografie aktů mužů i žen, ale ještě nikdy neproběhla výstava pouze ženských fotografií. „Fotit muže je pro mě jednodušší, protože kluky není třeba líčit, oblékat. Nepotřebují tolik příprav. Nikdy jsem neměl výstavu, která by se týkala pouze žen, ale vždy se snažím dělat něco nového, a tak mě napadl právě tento koncept výstavy,“ vysvětluje Robert Vano.

Vernisáž s názvem „Women“ vzdává hold všem ženám, které hrály ve fotografově životě důležitou roli. „Ženy jsou krásná stvoření a pro mě je krásná jakákoliv žena, která je sebevědomá, má srdce na správném místě a ví, v čem je dobrá. A taky se umí smát. Na ženách mám nejraději jejich empatický a precizní přístup, ale nemám rád, když hodně povídají,“ říká Robert Vano.

Pro návštěvníky bude výstava přístupná zcela zdarma od 5. 10. do 5. 11. 2021 denně od 10 do 20 hodin v prostoru ZÓNY v prvním patře nákupního centra PALLADIUM na náměstí Republiky v Praze 1.

You may also like...