Astrologova sváteční neděle 31.3.2024 – V hlavní roli Luna

S koncem měsíce přichází vyvrcholení velikonočních svátků. Astrologicky tu máme slabší období bez výraznějších aspektů. Možná stojí za to se při té příležitosti zamyslet na téma změny v životě. Aby se něco důležitého dělo, potřebuje to souhru jak příležitostí, tak i naší vůle se do věcí pustit. Aktuálně vymizely výrazné aspekty a proto dostáváme jak čas na oddech a uvolnění se, tak i prostor pro vlastní činnosti. Dnes tak bude ve hře Luna a nezapomeneme se podívat na blížící se konjunkci Jupiteru s Uranem v Býku.
Určitě by nás měla zajímat kvadratura Lilith – Luna. Sám o sobě tento aspekt není až tak výrazný, pokud ovšem dosedne do našich horoskopů (speciálně na planety kolem 21. stupně pohyblivých znamení), může způsobit uvolnění energie a tím projevení nebo vyvrcholení déle působících procesů, které mohou být tiché nebo skryté. Také se dá čekat citové napětí všude tam, kde se dostaneme do tlaku.

Luna se trigonem propojí s lunárními uzly, Chironem a Merkurem (všechno v Beranu), můžeme se dočkat uvolnění, uklidnění, ale také citovost vyšší než obvykle. Budeme volit jednodušší cesty a možná také ty, kde budeme konzervativní a kde pojedeme ze zvyku. Ohnivé trigony ovšem dodají také dost energie k tomu, abychom zvládli i těžší úkoly náročné na osobnost.

A Luna v kvadrátu s Venuší a Neptunem nám dovedou zamotat hlavu. Umějí přeskládat priority, ale i obsah skříně tak, že nic nenajdeme na svém místě. Aspekt nás má za úkol vést k pozornosti a všímavosti a k důvěře ve vlastní zdravý úsudek.

Výrazný aspekt, který je před námi 20. dubna, je konjunkce Jupiteru s Uranem v Býku. Konjunkce je zajímavá i tím, že proběhne jen jednou. Kolem inkriminovaného data tak můžeme čekat větší změny v životě, zpravidla tam, kde běží některý z pro nás důležitých osobních dějů. Zatím se můžeme připravovat, v takovýchto situacích zpravidla nejde o nic, co bychom netušili nebo si (ne)přáli.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...