Astrologovo úterý 1.2.2022 – Trochu o svobodě, trochu o touze

Nov vnímaný jako konec i začátek cyklů může být pro leckoho motivací ke změně vlastních životních postojů. Pod taktovkou Slunce ve Vodnáři již delší dobu vidíme, že se na něčem se světem neshodneme a něco se nám vyloženě líbí. Možná jsme se k touženému ještě nedopracovali a nechtěného nezbavili. Omezovaly nás emoce v podobě lítosti, strachů, soucitu nebo jsme z různých důvodů vnímali odpojení.
Během novoluní (letos se ve Vodnáři stane na 13. stupni Vodnáře) Slunce bude dostiženo Lunou a naše vzory fungování se spojí s pocity, dojmy a prožitky. Svým způsobem vše potřebné zapadne na správné místo. A v těch chvílích bude jen na nás, kam a kudy se vydáme. Těžko zdůvodníme, proč tak učiníme a v podstatě zdůvodnění postrádá smyslu. Jdeme tam kam chceme a děláme to, co potřebujeme. Princip Vodnáře je hledání smyslu věcí, vyššího já. A nástroje k tomu nad námi visícímu svatému grálu je touha, nadšení, svoboda a jednoznačnost.

Nejspíš v aktuálním období cítíme víc srdce a vnímáme, jak se zapojuje do hry. Ne nadarmo se nacházíme v přesné opozici znamení Lva, se kt. je srdce spojeno. Hledáme v mrazu a nechutném počasí současných dnů v sobě srdce a věříme, že není zamrzlé. Budeme ho potřebovat.

S postavením Slunce a Luny se ve volné konjunkci nachází i Saturn. To, co probíhá se neděje až tak lehce, přemáháme silné vnitřní pnutí. Tlačí na sebe vyzkoušená minulost s neprobádanou budoucností. U mnoha z nás tak výsledek novolunních událostí bude kompromisem. Něco se stane a zároveň neopustíme pevnou půdu pod nohama. V takových chvílích ovšem Saturn začne pracovat s duší. Bude se jí ptát, kde a v čem chce nadále vidět silné a slabé stránky našeho jednání. Kde postoupí a kde rezignuje.
V kvadratuře najdeme Uran v Býku. Nov bude dost důležitý pro toto znamení a planety v něm. Události okolo novu přinesou emoční i citový náboj, který podpoří potřebná rozhodnutí spojená s Býkem (možná i Štírem a Lvem).

A my všichni budeme přemýšlet nad hranicemi možného a nutného. Nejspíš si přitom uvědomíme, že nutnost je poznaná svoboda.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...