Astrologovo úterý 19.9.2023 – Oříšek nebo klid

Pomalu končící léto nám přineslo dárek, opozici Slunce s Neptunem, aspekt, který nám ukázal, že cítíme a že máme paměť. Panenské Slunce se snaží porozumět vesmíru i běhu života neustále konfrontováno s jeho proměnlivostí, nerčitostí a nevyzpytatelností. V některých momentech jsou srážky silné, to když potřebujeme něco přesně nebo na čas. Jindy jsou docela zvládnutelné, to když jsou naše představy konfrontovány s tím, co se děje. Týká se to samozřejmě i našich postřehů o lidech okolo. Situace mohou být i zábavné, pokud nás omyy dostanou do nečekaných situací. A dokonce mohou být i prospěšné, a to tehdy, kdy se dostaneme pod jeich vlivem do nových nevyzkoušených situacích a něco nového se tak tím otevře. Aspekt vyvrcholí dnes a to si tedy můžeme užít všech možností, jež nabízí k zažití.

Určitě si všimneme sextilu Merkuru v Panně s Lunou ve Štíru. Můžeme ho nazvat aspektem přesnosti a skutečně, podpoří analýzu a koncentraci na cokoliv, co nás bude zajímat. Možná se stane něco z toho, co nám umožní ujasnit si záležitost, jež nám dlouho vrtá hlavou. Každopádně aspekt je o analýze a pozorování, ne o kázání a mentorování jak se bude nabízet.

Situacím naopak moc nepomůže kvinkunx Marse a Jupiteru. Spíš ukáže na to, a si to důležité musíme vyřešit sami a kterak je obtížné se snažit chtít výkony po těch, jejichž zájmy poletují někde úplně jinde.
Dnešní den tak může být pro někoho hlubokým ponorem a pro dalšího oříškem k rozlousknutí. Pro třetího kombinací obého a pro čtvrtého klidem nebeským. Stačí si vybrat 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...