Astrologovo úterý 24.5.2022 – Mezi minulostí a budoucností

Dnes tu máme v konstelacích na výběr. Najdeme jeden prvek rozvíjející (Slunce v sextilu s Jupiterem), jeden prvek stabilizující (sextil Venuše se Saturnem), jeden zpomalující (retrográdní Merkur na posledním stupni Býka), jeden rekapitulující (Mars na posledním stupni Ryb) a jeden záhadně-mystický (konjunkce Luny s Neptunem v Rybách).

Výsledek bude asi takový, že v našem životě i okolo nás je mnoho motivací k tomu, abychom šli dál. Dopředu. Abychom se pokusili o něco nového, zajímavého, o něco, co si vlastně delší dobu přejeme. Pro cestu dopředu vidíme i slušné podmínky a možnosti. Aktuálně nás i společnost zastavuje retrográdní Merkur (je potřeba se vyrovnat i s jinými pohledy na to, o co se snažíme) a Mars na posledním stupni Ryb (kdy se chca nechca vracíme zpátky k podobným akcím, aktivitám a procesům, kt. nedopadly dobře nebo ne podle plánu a hledáme sílu k tomu, abychom se vypořádali s emocemi, jež nás brzdí.

K tomu přidejme Slunce v Blížencích, jež inspiruje ke drobným změnám v chování, každodenních stereotypech, které vyzývá k tomu, abychom z práce jeli jinudy, abychom při setkávání s lidmi našli své lepší já, které potřebuje obnovovat vztahy, přátelství, spojenectví a oživovat pro nás příjemné a příznivé rituály.

Mrkněme se i na Lunu, v Rybách se jí do nových témat nechce. Její aktuální vládce Jupiter je ale v Beranu a tak jako tak cítíme, že se chystají nová témata a u někoho i nové životní kapitoly. Na jedné straně jako bychom k jejich načetí potřebovali jakési posvěcení zvenčí, na straně druhé si nejsme jisti a děláme úklid (často nenápadně spojený s úklidem okolo nás fyzickým). V konjunkci Luny s Neptunem sestupujeme do hloubek až takřka terapeutických a zjišťujeme mimoděk některé zapomenuté souvislosti z našeho života v minulosti.

Zkrátka nás velmi zajímá přítomnost a současně jsme se zastavili na místě na cestě od minulosti k budoucnosti.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...