Astrologovo úterý 27.2.2024 – Rozmrzelost

Málokterý z aspektů, které ukazují na současné dění, je přesný. Dnes se to povede kvadratuře Jupiteru s Marsem. Tak můžeme říci, že tlaky, boje (ale často i ty, které svádíme sami se sebou) dneska vrcholí.Určitě by nám bylo lépe, kdybychom věděli, proč se nám toto děje. Je to zpravidla proto, že nejsme důslední a pravdiví a ustupujeme z pozic, nemyslíme na sebe a volíme diplomacii (diplomatickou manipulaci) namísto přímého projevu. Tak se stane, že to myslíme dobře a přesto se záměr nepodaří. Navíc jako odměnu dostaneme nespokojenost a trvá-li záležitost o něco déle, tak i rozmrzelost.

Dnešní konstelace jsou nastaveny tak, že ke kvadratuře Marse ve Vodnáři se Saturnem v Rybách se připojuje Luna v trigonu s Marsem a v kvinkunxu s Jupiterem. Tady se vysloveně mluví o dobrých záměrech, které byly tak dobře myšlené až se nemohly nezvrtnout. Také se tu hovoří o touze po lepším světě, po klidu, spokojenost a harmonii, kterých dosahujeme, respektive chceme dosáhnout ne vždy košer metodami a nebo za každou cenu. Ne ne, každá záležitost má svůj pravý čas a ten nemusí být tehdy, když se nám to hodí. A tak občas slyšíme Příliš pozdě! nebo je nám naznačeno, že jdeme poněkud brzy. Mysleme na to dnes.

Luna ve Vahách určitě dnes bude chtít smíření, klid a bude se pokoušet o mír a harmonii. Otázkou je, zda se jí tyto pokusy podaří. Kvinkunx se Saturnem je docela sebemanipulační když se stavíme do role toho, kdo je kompetentní řešit záležitosti, kterým možná nedorostl. Nebo se prostě jen těšíme, jak nám to hezky vyjde a zapomínáme na detaily. Trigon Luna – Mars na druhou stranu mluví o energiích, které se mohou lehce uvolnit, rotovat prostorem a klidně leccos pokazit přílišnou angažovaností.

Dnešek je tedy o pozorném sledování, o citlivé komunikaci (Merkur se Sluncem v Rybách), o přijetí svého dílu odpovědnosti (Slunce se Saturnem v Rybách) a hledání přirozenosti v situacích (Luna s jižním uzlem ve Vahách).

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...