Astrologův pátek 16.9.2022 – Spiknutí aspektů

Na nebi vidíme aspekty, které nás nutí (sebe) analyzovat a rozebírat. Kritickým okem nahlížíme na svět kolem sebe a sebe sama. Máme tu Venuši v kvadratuře s Marsem. Tady nic nového nevznikne, dokud si neuvědomíme, v čem děláme chyby. Chyby nenapravíme, ale cestu nějak změníme, půjdeme na to totiž chytře 🙂

Opozice Merkur – Jupiter, mnoho se tady o ní psalo včera, nám nedovolí jít dopředu. Obě planety jsou bohužel retrográdní a tak na nás vyčítavě hledí. Přesně nevíme, co chtějí. Tady se také moc nepobavíme. Nejspíš je jejich opozice o důstojnosti, o tom, abychom se přestali obhajovat a dělali v životě jasně a přímo to, co považujeme za potřebné.

Obě konstelace nás zastavují v životní cestě, práci, vztazích možná proto, abychom si uvědomili, že chceme pracovat a zabývat se tím, co aktuálně nezvládneme a co nám v tuto dobu, v tomto čase nepřísluší. Možná se to mělo řešit dříve, možná ten čas přijde za pár měsíců. Pokud jsme potřetí a vícekrát ve stejné situaci, ve stejné pozici, pokud máme pocit zaseklé gramodesky, vězme, že její další otočka opět nic nevyřeší. Budeme časem jen o pár zkušeností bohatší a opět na stejném místě.

Nejspíš máme řešit a zabývat se něčím jiným. Opozice Merkuru s Jupiterem (oba retrográdní) nás dobře naviguje. Ukazuje, co nedělat i když si myslíme, že se tím zabývat musíme. Neplatí ono okřídlené Musíš dělat to, co musíš dělat. Sakryš, už se rozhlédněme, možností je přece tolik.

Luna v Blížencích je obvykle fajn, ale tentokrát s ní nepočítejme, že nás podpoří. Na začátku dne bude vidět ještě sextil s Jupiterem v Beranu a tak budeme otevření a velkorysí. Tak jako na chvíli včera večer. A tak kdo si nepřivstane a neudělá si ráno ve věcech jasno, lehko sklouzne do nicneřešícího kolotoče automaticky generovaných situací, která nás večer použité opět vrátí tam, kde jsme začali.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...