Křest nové knihy Pivař a Blondýna. Narážela se čtyřikrát

Společná kniha pivních konfrontací Pivař a Blondýna, kterou napsali Daniela Kovářová a Ladislav Jakl, byla ve čtvrtek 4x naražena na 4 místech neodmyslitelně spojených s pivem.

První narážení proběhlo v Pivní mozaice v Karlíně, kde knihu uvítala na světě první sudička – předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich. Druhé narážení se konalo v belgickém pivním multitapu Kwak na Smíchově. Tentokrát byli sudičkami Marcela Titzlová a Pavel Borowiec (časopis Pivo, Bier and Ale). Potřetí autoři narazili Pivaře a Blondýnu v První pivní tramwayi na Spořilově.

Pivo není jen chlast, ale i pivní kultura a tradice a zaslouží si naši pozornost,“ řekl při této příležitosti Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů, který se spolu s Jirkou Bejčkem Stehlíčkem, provozovatelem První pivní tramwaye, ujali odpovědné role dalších sudiček.

Zběsilá jízda knihy po Praze skončila v kultovním podniku Magister Kelley na Folimance, kde se závěrečného narážení zhostila poslední sudička – Monika Linková (Pivovar Trilobit).

Kniha, která právě vyšla v nakladatelství Bondy, skončila své představení v poslední minutě policejní hodiny, přesně ve 20,00 hod. Zájemci si ji od včerejška mohou zakoupit například zde: https://www.knizniklub.cz/knihy/521430-pivar-a-blondyna.html

Komu je kniha určena? „Nejen milovníkům piva, ale i opatrným ochutnavačům a zdrženlivým pusinkám, které dosud neobjevily to své,“ říká autorka Daniela Kovářová. „Ještě před rokem jsem se pivu vyhýbala, zatímco dnes je to má velká vášeň a radost.

Co v knize najdete? „Popularizuju pivo už dvacet let,“ tvrdí autor Ladislav Jakl. „Ale teprve při psaní Pivaře a Blondýny jsem objevil správný klíč. Kniha kombinuje rozumnou dávku informací o výrobě piva s pivními zajímavostmi, cestami za pivem a nadšeným pohledem pivního začátečníka.“

O pivu si v knize Pivař a Blondýna povídají advokátka, spisovatelka a kdysi také ministryně Daniela Kovářová a vypelichaný rocker, publicista, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, politický analytik a prezident První pivní extraligy Ladislav Jakl.

Kontakt pro objednávky: https://www.knihcentrum.cz/pivar-a-blondyna

You may also like...