Lexus měl v létě rekordní prodeje. Jako horkou novinku v Česku představil LC 500 Convertible

Prémiové značce Lexus se letos daří. Navzdory koronavirové krizi uzavřela od začátku roku již 287 prodejních smluv, což je jen o 4 procenta méně než ve srovnatelném období loni. Celkové registrace od ledna do srpna dosáhly 279 vozů, v létě byly rekordní.

I když celý trh poklesl kvůli pandemii o čtvrtinu, dopad na prémiovou značku Lexus byl mnohem nižší.

Obecně byl dopad koronaviru na luxusní a prémiové značky nižší než na mainstreamový trh, což se projevilo i u Lexusu. Po výpadku způsobeném nouzovými opatřeními vlády v dubnu a květnu dosáhla značka v létě rekordní prodeje v rámci daných měsíců, a to přes 30 vozů měsíčně. V září to bylo dokonce 41 prodaných aut,“ říká manažer značky Lexus v ČR Jakub Květoň. 

SUV vedou

Nejprodávanějším modelem na českém trhu je SUV NX, následuje větší RX a městský crossover UX. Hned za nimi je elegantní manažerský sedan ES. Naprostá většina prodaných vozů disponovala hybridním pohonem.

Vozy kategorie SUV a crossovery v současnosti tvoří asi dvě třetiny prodejů značky Lexus. Celkově jich automobilka již celosvětově od roku 1996 prodala přes 5 milionů. Japonský výrobce prémiových vozů nabízí svá SUV a crossovery na 90 trzích celého světa. Na evropském trhu se značce Lexus rovněž dařilo. V červenci prodeje vzrostly v teritoriu Evropy včetně Ruska, Turecka a některých asijských zemí o 10 procent na 7376 vozů. Od začátku roku Lexus prodal v Evropě již 36 971 vozů.

Nový LC Coupe a Convertible

Letošní horkou novinkou v modelové nabídce značky Lexus je vlajková loď LC v provedení Coupe pro rok 2021 a především kabriolet Convertible s látkovou stahovací střechou. Lexus LC 500 Convertible doplňuje skvělé jízdní vlastnosti kupé o typickou radost z jízdy se staženou střechou. K dispozici je v benzínové verzi s motorem V8.

Agregát V8 zaručuje hladké lineární zrychlování a současně je zdrojem vzrušujícího zvukového doprovodu. Maximum výkonu 464 k / 341 kW je k dispozici při 7100 ot/min; nejvyšší točivý moment 530 Nm jednotka poskytuje při 4800 ot/min. Zrychlení Coupe z nuly na 100 km/h činí 4,7 sekundy.

LC Coupe v modelovém provedení 2021 přichází se změnami podobnými jako v případě nového LC 500 Convertible. Oba vozy přinášejí lepší odezvu, stabilnější jízdní chování i agilitu, požitek z jízdy a intenzivnější pocit přímého propojení mezi řidičem a vozem. Lexus přepracoval soustavu zavěšení kol ve prospěch snížení hmotnosti a zlepšení jízdních kvalit. Úpravy systému řízení vysokonapěťové baterie hybridní soustavy pohonu LC 500h přinesly nárůst dostupného výkonu a točivého momentu. Modifikace se též odrazily v lepších vlastnostech desetistupňové automatické převodovky LC 500. Ke komfortu v kabině přispívá aktivní odfiltrování nežádoucích zvuků z motoru a hnací soustavy.

Chateau Mcely a Lexus

Představení nového LC 500 Convertible je důležitou součástí prezentace značky v exkluzivním prostředí zámku Chateau Mcely. Spojení designu Lexus a jednoho z nejluxusnějších hotelů v Česku není náhodné. Rodina Cusumano, která zámek vlastní, jezdí ve vozech Lexus již řadu let a od loňska jezdí ve vozech Lexus v případě potřeby i hosté zámku.

Filozofie Chateau Mcely je navíc velmi podobná japonské filozofii pohostinnosti zvané Omotenashi. Jde tedy o partnerství, které vzešlo z dlouhodobé náklonnosti obou značek a jejich vzájemném respektu.

Historie zámku sahá do roku 1654, po několika šlechtických rodech včetně Thurn-Taxisech jej po komunistickém převratu využívala ministerstva zahraničí a vnitra a objekt pozvolna chátral. Manželé Cusumano jej odkoupili v roce 2001 a postupně mu vrátili jeho vznešenou podobu.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...