Mirka Skočílková: VIOLKA

Příběh o holčičce, která zůstala na světě (skoro) sama

Marika je samostatná mladá žena, která se nechce vázat, a aby si udělala v životě konečně pořádek, rozhodne se odletět na Nový Zéland… Její plány ale náhle zhatí tragická smrt sestry Violy i jejího manžela – a Marika se najednou musí postarat o malou neteř Violku, která zůstala po smrti rodičů opuštěná a trpí psychickými problémy. A aby toho nebylo málo, je také potřeba sehnat peníze na zaplacení švagrových dluhů a obstát v boji s Violčinou babičkou, sestřinou tchyní, která je po všech stránkách ukázková mrcha…

Maričin život zkrátka najednou nabere úplně jiný směr, než měl dřív. Přinese jí spoustu situací, kdy se bude muset rozhodnout, zda upřednostnit svůj osobní zájem a jít jednodušší cestou, nebo jít až za hranu a nést důsledky. Může být i přes to všechno šťastná a hlavně udělat šťastnou i holčičku, pro niž se stala jediným majákem v moři smutku…?

Autorka knihy Mirka Skočílková (* 1982) pochází z malého městečka na Chrudimsku. Vystudovala na Přírodovědecké fakultě v Olomouci matematiku a geografii a ještě při studiu začala učit na Základní škole ve Skutči. V současnosti učí matematiku a zeměpis na Střední pedagogické škole v Litomyšli, má dvě děti a žije s rodinou ve Skutči. Violka je její literární debut.

You may also like...