Multimediální výstava Heleny Kroftové Leisztner – Colors of Woman 3D

V budově Alpha pražské Brumlovky (BB Centra) se uskutečnila vernisáž k atraktivní multimediální výstavě Heleny Kroftové Leisztner s názvem COLORS OF WOMAN 3D. Výstava, kterou je možné navštívit do 25. února, představuje neotřelé exteriérové variabilní obrazy na kovu, olejomalbu na plátně, autorské fotografie, kombinované techniky perokresby a dokumentární fotografie zachycující 40 let tvorby. 

Pozvání na vernisáž si nenechala ujít řada osobností včetně velvyslankyně Mexika J.E. Leonory Rueda Gutiérrez, uměleckého fotografa Jadrana Šetlíka, sopranistky Markéty Fassati, sólistky Semper opera Štěpánky Pučálkové, manažerky a moderátorky Evy Čerešňákové, Prezidentky IWAPu Fernandy Escobar Illodi a dalších. „Touto výstavou jsem chtěla vyjádřit nekonečno možností života a ženské intuice,“ vysvětluje Helena Kroftová Leisztner, autorka výstavy.

Výstavu, která svou barevností i zpracováním podtrhuje ženskou krásu, jemnost i sílu darovat nový život, je možné navštívit do 25. února denně od 10:00 do 18:00.  

Helena Kroftová Leisztner se věnuje umělecké a výtvarné tvorbě v mnoha formách. Své otočné obrazy vystavuje více v zahraničí, nové jsou kombinovatelné exteriérové obrazy na auto kovu. Velmi úspěšná je rovněž v oděvním návrhářství, její extravagantní šaty oblékaly mimo jiné tři roky Českou Miss. Vytvořila 1.moderní národní oděv a šaty na 30 způsobů k prezentaci svých výstav.  Malování se věnovala odmalička, velkou měrou se o to zasadila její babička Božena Kubová, uznávaná výtvarnice. Šest let pracovala v zahraničí. Pořádá přednášky, podporuje ženy v politice. Je držitelkou řady českých i mezinárodních ocenění – Ceny Mladých módních tvůrců Zenit 88 – ČSSR, Talent 90, Ceny Masarykovy Akademie Umění za uměleckou činnost a syntézu vizuálních umění, Mezinárodní ceny za moderní umění, sekce zahraničí, Límenarte 11 – Itálie, Marian Adair Award International – WCI, za celoživotní uměleckou činnost a filantropii – USA.

You may also like...