Pasáž českého designu ožila příběhy panenek od ikonické návrhářky Liběny Rochové

V Pasáži českého designu minulý víkend vzniklo 10 zcela nových originálních instalací, jejichž centrálním motivem jsou panenky stvořené ikonickou módní návrhářkou Liběnou Rochovou. Tyto expozice jsou realizovány ve spolupráci s UNICEF Česká republika. Srdečně vás do pasáže na výstavu zveme! 

Instalace unikátních designových panenek módní návrhářky Liběny Rochové naplnila vitríny Pasáže českého designu. Jedná se o charitativní panenky, které byly vydraženy na benefičních aukcích Dětského fondu OSN – UNICEF v letech 2010–2020. V každé výloze pasáže je připravena jedna panenka s jedinečným příběhem, který vypráví deset renomovaných českých umělců a designérů. 

Slavnostní vernisáž k výstavě se uskutečnila v pondělí 4. října od 18 hodin. Instalace potrvá až do 31. října a je volně přístupná veřejnosti. Výstava bude zařazena v katalogu akcí Designbloku 2021. Umělecké kompozice jednotlivých výloh připravili tito autoři: Marek Cpín, Jan Činčera, Eva Eisler, Vendula Chalánková, Petr Písařík, Jan Plecháč, Jakub Pollág, Magdalena Rochová, Kateřina Šedá a Michaela Tomíšková. 

Jedna panenka, jeden umělec, jeden příběh, jedna výloha. To je heslem instalace Příběhy panenek, která je volně přístupná během celého října v Pasáži českého designu v Praze.

Instalace se koná pod záštitou guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka. Vernisáž časově naváže na letošní významné životní jubileum Liběny Rochové. „Myslím, že se podařila ojedinělá výstava. Své příběhy k panenkám vypráví renomovaní umělci a designéři. Všichni tvůrci nabídku přijali okamžitě. Velmi si vážím jejich empatie a energie věnované na pomoc dětem, které nemohou žít bezstarostný život dítěte,“ uvedla k výstavě Liběna Rochová.

Zeptali jsme se ředitelky Pasáže Štěpánky Zinkaizlové a zakladatelky Hanky Homolkové: Proč PČD projekt podporuje a jak dlouho již spolupráce trvá? Váš tip pro návštěvníky PČD V rámci projektu?

Tým Pasáže českého designu již od začátku fungování projektu má cíl podpořit mladou nastupující generaci designérů, umělců a nově začínajících řemeslných firem. Vzájemně je propojovat, sdílet profesní zkušenosti, a tím jim usnadnit vstup do profesního života. Podpora a DĚTI je to, co nás spojuje s UNICEF, protože na začátku jsme všichni byli dětmi a volíme si své životní cesty, jak jinak než ve zdraví a s péčí.

Pasáž českého designu: Unikátní výstavní prostory, kde se odborné i široké veřejnosti prezentuje tvorba úspěšných českých designérů, ale i práce studentů a designérů začínajících. Vše na jednom místě, vše NONSTOP. Atmosféru a výjimečnost výstavních prostor dotváří umístění v centru Prahy v pasáži České národní banky, kde denně prochází tisíce lidí.

Prostřednictvím prosklených výloh v pasáži žijeme příběhy designérů, rodinných firem, umělců a studentů. Znovu objevujeme hodnoty řemesla a zručnosti našeho národa a přibližujeme je veřejnosti i zahraničním turistům.

You may also like...