Praha a Střední Čechy hledají nového EY Podnikatele roku

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlašuje již osmnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Se sedmi celorepublikovými vítězi patří tyto regiony mezi nejúspěšnější v historii soutěže. Uzávěrka přihlášek letošního ročníku je 21. října 2022. Držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 hlavního města Prahy a Středočeského kraje bude vyhlášen v únoru 2023.

Titul EY Podnikatel roku 2021 hlavního města Prahy získal Tomáš Čupr, majitel společnosti Rohlik Group, který se zároveň stal i celorepublikovým vítězem soutěže. Českou republiku reprezentoval i na světovém finále v Monte Carlu v červnu 2021.

„Bylo mi velkou ctí, že jsem mohl být součástí výjimečné skupiny národních vítězů. EY Podnikatel roku je pro mě oslavou podnikání a inovativnosti všude na světě. Je inspirující na vlastní kůži zažít, že společně můžeme změnit svět k lepšímu!“ říká Tomáš Čupr ze společnosti Rohlik Group, držitel titulů EY Podnikatel roku 2021 hlavního města Prahy a EY Podnikatel roku 2021 České republiky.

Ve Středočeském kraji uspěli Martin Dienstbier a Václav Navrátil ze společnosti DIANA Biotechnologies. Nezávislou porotu zaujali zejména rychlým rozvojem jejich poměrně mladé společnosti. V roce 2020 vstoupily na trh PCR diagnostiky a společnost DIANA Biotechnologies v rekordně krátkém čase vyvinula a uvedla na trh velmi citlivé PCR testy na covid-19 ze slin.

„Vítězství v soutěži EY Podnikatel roku Středočeského kraje a EY Začínající podnikatel roku nám udělalo velkou radost. Vnímáme to jako ocenění, že to, co s celým týmem DIANA Biotechnologies děláme, již opravdu přesahuje vědecko-akademickou komunitu, ze které jsme původně vzešli, a jako další povzbuzení, že naše vize vybudovat v ČR globálně úspěšnou farmaceutickou a diagnostickou firmu již není jen vzdáleným snem,“ uvedli Martin Dienstbier a Václav Navrátil ze společnosti DIANA Biotechnologies a držitelé titulu EY Podnikatel roku 2021 Středočeského kraje.

„Letošní rok opět přináší podnikatelům celou řadu překážek. Všechny v různé podobě zasáhla válka na Ukrajině, bojují s rychle rostoucími cenami energií a s vysokou inflací. Jsem ale přesvědčena, že i proto budeme v letošním ročníku soutěže EY Podnikatel roku svědky mnoha inspirativních příběhů,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

„Pražští podnikatelé a podnikatelky i v dobách krize, jako je například pandemie covidu, inflace a růst cen, projevují výjimečnou odolnost a odhodlanost. Věřím, že také v letošním ročníku, podobně jako v těch minulých, se utkají ta nejzajímavější jména a vyhraje ten, kdo v podnikání za takto ztížených podmínek dosáhl nejlepších možných výsledků a zároveň si zachoval poctivost a čestnost,“ říká Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy.

Středočeský kraj a zejména Středočeské inovační centrum si uvědomuje důležitost podnikání a inovací. SIC za dobu své existence pomohlo více než stovce společností uspět nejen na domácím, ale i globálním trhu.

„Podnikání je hlavní hybnou silou změn a inovací ve společnosti. Jsem hrdý, že ve Středočeském kraji máme mnoho podnikatelů, jejichž firmy jsou globálně úspěšné. Někteří z nich byli v minulosti úspěšní i v soutěži EY Podnikatel roku. Tato soutěž propaguje zajímavé podnikatelské příběhy, které mohou inspirovat další v tom, aby podnikáním měnili svět kolem nás,“ uvedl Pavel Jovanovič, ředitel Středočeského inovačního centra.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Na těchto webových stránkách je rovněž přihláška pro podnikatele, kteří se budou chtít do letošního ročníku zapojit. Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2022.

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již téměř v 60 zemích na šesti kontinentech. 

Foto 1: Tomáš Čupr, majitel společnosti Rohlik Group a držitel titulů EY Podnikatel roku 2021 hlavního města Prahy a EY Podnikatel roku 2021 České republiky

Foto 2 – zleva: Martin Dienstbier a Václav Navrátil, majitelé společnosti DIANA Biotechnologies a držitelé titulů EY Podnikatel roku 2021 Středočeského kraje a EY Začínající podnikatel roku 2021

You may also like...