Preciosa Signature Designs propojují inovace, moderní technologie, křišťál, emoce a světlo

Preciosa Lighting, lídr v oblasti designových svítidel a instalací, představuje dvě nové unikátní zahraniční instalace. První z nich je umístěna v londýnské centrále mediální a telekomunikační společnosti Sky. Druhá inovativní instalace je pak k vidění v bankovním domě Crédit Agricole ve francouzském městě Clermont-Ferrand. Obě originální řešení spojují technologické inovace v kombinaci s nadčasovým designem a vznikly ve spolupráci zahraničních kreativních studií se specialisty Preciosa Lighting. 

Každý z projektů se zdá být jiný, ale při tom se potkávají v poslání vytvořit osobitý genius loci místa, kde se setkávají lidé. Světelné instalace tak umocňují pozitivní emoce a přinášejí jedinečný zážitek.

„Inovace jsou součástí naší filozofie, kterou se nám daří naplňovat díky spolupráci na podobných projektech s využitím nejmodernějších technologií tak, abychom plnili naše poslání – propojení světla, křišťálu a emocí. Neotřelá přání našich partnerů nám tak umožňují prezentovat, že samotná realizace je limitována především odvahou zadavatelů, více než dostupnými technologiemi a uměním našich mistrů sklářů,“ představuje projekty Jan Volšík, ředitel obchodu a marketingu společnosti Preciosa Lighting. 

Projekt Billion PixelsLokalita: Sky Studios (Londýn, Velká Británie)

Billion Pixels se vyjímá ve vstupním prostoru recepce Sky Innovation Centre. Jde o nejnovější budovu v areálu britské centrály významné mediální a telekomunikační společnosti Sky.

Technologie a design

Celý projekt se realizoval pod vedením SKY Creative Agency, interní agentury společnosti Sky. Ta oslovila tým Preciosa Lighting s přáním vytvořit svítidlo, které bude umět zobrazit Billion Pixels jako jejich nově uvedený produkt Glass TV.  Naprogramované dynamické scény svítidla tak umí zobrazit stejnou barevnou škálu jako na televizních panelech Sky.  

Vzhled instalace Billion Pixels čerpá inspiraci v jednom z designových konceptů Preciosa Signature Designs s názvem Pearl Curtain. Flexibilní design Pearl Curtain je tvořen skupinami ručně foukaných křišťálových komponentů. Vertikální klastr je vytvořen z řady koulí zavěšených nad sebou, a to na jediném laně. Pro tento projekt je specifické, že u jednotlivých skupin lze kombinovat různé metody nasvícení. Jednotlivé scény jsou programovány tematicky, a to jak na všední dny, tak i k významným příležitostem. Instalace se dokonce dokáže propojit s televizním vysíláním a přizpůsobit barvy odstínům promítaným v danou chvíli na obrazovkách v prostoru recepce.

“Výsledné svítidlo splnilo a v některých ohledech předčilo naše očekávání. Když vstoupím, cítím nesmírnou hrdost, že jsme vytvořili harmonickou součást této budovy. Celou instalaci vnímám jako ztělesnění identity značky Sky Glass. A v neposlední řadě – je prostě nádherná!” Tak za zadavatele SKY Creative Agency hodnotí spolupráci Ceri Sampson – Group Executive Creative Director: Brand & Design.


Projekt
Stairway of Light – Lokalita: Tradiční francouzský bankovní dům Crédit Agricole (Clermont-Ferrand, Francie)

Design inspirovaný konceptem Breath of Light z portfolia Preciosa Signature Designs je instalován ve vstupním atriu regionálního sídla bankovního domu Crédit Agricole. Velikost atria banky a požadavek na interaktivitu představovaly pro specialisty společnosti Preciosa zajímavou výzvu. Dnes již ve vstupní hale pod 14 metrů vysokým křišťálovým svítidlem mohou návštěvníci banky obdivovat světelnou „show“, kterou spouští právě setkání návštěvníků s pracovníky banky nebo pohyb zaměstnanců.

Technologie a design

Za návrhem designu stojí francouzské studio Tan Gram Sbaf. Každý prvek tohoto nadčasového řešení má svůj význam. Svítidlo se skládá z 226 ručně foukaných křišťálových sfér, které představují jednotlivé pobočky banky. Jejich různorodé tvary a velikosti pak odkazují k různým typům klientů a jejich vlastnostem. Křišťálové komponenty tvoří vertikální 14 metrů vysokou dráhu, kterou proudí světlo.  Stejně jako v předchozí představené instalaci, jde o originály vytvořeny tuzemskými sklářskými mistry v Kamenickém Šenově a precizně umístěny tak, aby výsledný efekt přinesl požadovaný zážitek. Díky technologii snímající pohyb se denní osvětlení mění v zářivý světelný gejzír. Právě tyto interaktivní a dynamické funkce svítidla jej dělají unikátním.


O designových konceptech Preciosa Signature Designs

Jedná se o sofistikovaná řešení osvětlení, zároveň způsob, jak usnadnit celý proces tvorby zakázkových svítidel a umožnit zapojení vlastní fantazie do návrhu designu světelné instalace.  Signature Designs nabízí téměř neomezené možnosti, ať již jde o rozměry, kompozici, barvy, výběr materiálů nebo povrchových úprav, konstrukční principy i způsoby svícení. Designéři mohou vybírat ze 7 různých designových konceptů, které usnadňují tvorbu instalace na míru zamýšlenému prostoru, a to podle přání klienta.

You may also like...