Projekt ČSOB Karta dobré vůle pomohl mamince 26leté Markéty s nákupem auta

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové díky příspěvku 250 tisíc korun od banky pomohl v tíživé životní situaci ženě, která se jako samoživitelka stará o svoji dceru s mentálním a tělesným postižením.

„Děkujeme bance za významný dar na pomoc rodině Markéty. Díky takovým darům můžeme potřebným přispět celou potřebnou částkou a ušetřit jim čas a energii sháněním peněz u mnoha dalších dárců. Velice si této pomoci vážíme,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. 

Nyní na podzim tedy putuje finanční příspěvek na pořízení auta, kterým maminka potřebuje svou dceru vozit na lékařská vyšetření. Cestování veřejnou dopravou za lékařskou péčí z malé vesničky u Sušice je kvůli rozměru kočárku pro 26letou Markétu i její maminku velmi obtížné. Staré auto, které rodina využívala 19 let, už bohužel po autonehodě nešlo opravit, a proto nově pořízený automobil rodině značně ulehčí tíživou situaci.

Již od roku 2014 banka svým projektem pomáhá zlepšit tíživou situaci osob nebo usiluje o podporu systémové změny směřující ke zlepšení konkrétního společenského jevu.

You may also like...