Renault Kangoo Van se stal dodávkou roku 2022

Porotou složenou ze čtyřiadvaceti evropských motoristických novinářů byl Mezinárodní dodávkou roku 2022 (International Van of the Year 2022) zvolen nový Renault Kangoo. Inovativní dodávka byla oceněna jako nejlepší volba ze čtrnácti lehkých užitkových vozidel uvedených na trh v posledních dvanácti měsících.

Unikátní boční přístup

Kangoo Van je určen především náročným vozovým parkům, řemeslníkům a obchodníkům, kteří hledají vozidlo na míru, vybavené nejnovějšími technologiemi a inovacemi pro profesionály. Dodávka s atletickým a dynamickým stylem nabízí díky absenci prostředního sloupku a bočnímu otevírání „Open Sesame by Renault“ na pravé straně přístup do vozu o šířce 1,45 metru, což je inovace, jež dosud nebyla na trhu k vidění. Kangoo nabízí také „Easy Inside Rack“, vnitřní střešní nosič, který umožňuje uložit dlouhé předměty pod střechou a bezpečně, aby se lépe využila ložná plocha.

Velký nákladový prostor

Mezi přední vlastnosti této třídy patří objem nákladového prostoru až 3,9 m3 ve standardní verzi, užitečné zatížení 600 kg, které lze na přání zvýšit na 800 kg, a hmotnost přívěsu 1 500 kg. Moderní, propracovaný a ergonomický interiér s vylepšeným tepelným a akustickým komfortem nabízí šedesát litrů úložného prostoru a usazení až tří osob v kabině. Tato konfigurace nabízí možnost přeměnit kabinu na skutečnou mobilní kancelář sklopením středového opěradla.

Nový multimediální systém

Nejmodernější konektivita se vyznačuje novým multimediálním systémem Renault Easy Link na osmipalcové obrazovce, praktickým držákem pro chytré telefony, 15W bezdrátovou nabíječkou, hands-free kartou Renault pro snadný a bezpečný přístup a dvěma USB a dvěma 12voltovými zásuvkami. Kangoo Van má také dvanáct jízdních asistentů nejnovější generace, včetně digitálního zpětného zrcátka Rear View Monitor, aktivního nouzového brzdění, kontroly stability přívěsu a systému Easy Pilot kombinujícího adaptivní tempomat a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu.

Bohatá motorizace

Kangoo disponuje řadou účinných benzinových motorů 1.3 TCe a vznětových motorů 1.5 Blue dCi, které jsou k dispozici se šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC, a dvěma motory Ecoleader se spotřebou paliva 4,8 l/100 km u vznětového a 6,1 l/100 km u benzinového motoru. Na jaře 2022 bude dodáván také v elektrickém provedení a později i v prodloužené verzi.

Závod v Maubeuge, centrum excelence

Od roku 1997 je závod Renault v Maubeuge v regionu Hauts-de-France hlavním výrobním závodem, v němž se vyrábí Kangoo. Pro zajištění nejvyšší kvality výroby nového modelu v užitkové a osobní verzi, stejně jako vozidel svých partnerů Mercedes-Benz a Nissan, investoval Renault 450 milionů eur a provedl v závodě rozsáhlou transformaci. Instaloval vysokorychlostní lisovací linku XXL určenou pro lisování velmi velkých dílů, 630 robotů pro zpracování plechu, aplikační roboty a linku pro kontrolu kvality laku, modernizaci montážních zařízení s logistikou tformou  „full kitting“ a dokončovací linku. Závod také vybudoval dílnu na montáž baterií, aby se připravil na příchod elektrické verze vozu Kangoo Van.

Renault Kangooo, opravdový příběh úspěchu

Od uvedení na trh v roce 1997 vyrobil Renault po celém světě ve třech generacích modelů 4,3 milionu vozů Kangoo, a to jak ve verzi pro osobní, tak pro užitkové vozy. Kangoo se vyrábí převážně v Maubeuge, ale také v závodě Santa Isabel v argentinské Córdobě, který produkuje vozidla především pro jihoamerický trh.

Bohumil Brejžek
Foto: archiv Renault

You may also like...