Revmatici nachodili přes 2000 kilometrů

Přes 2000 kilometrů od začátku října nachodili pacienti s revmatoidní artritidou a překonali tak svůj cíl – pomyslně přejít napříč republiku od Aše až do Jablůnkova. Vysněných 547 kilometrů zdolali více než čtyřikrát. K příležitosti Světového dne artritidy, tak připomněli, že pohyb je nedílnou součástí terapie revmatických onemocnění.

Stovky revmatiků vyrazili na „pochod od Aše až do Jablunkova“. Společnými silami v od začátku října urazili tolik kilometrů, že by to vydalo na přejití celé republiky několikrát. Ujité kilometry zaznamenávali na krokoměrech a v sobotu 12. října, na pražském happeningu u příležitosti Světového dne artritidy, je sečetli. Republiku se jim podařilo přejí více než čtyřikrát. Pacientská organizace Revma Liga, který výzvu vyhlásila, tak chtěla upozornit na důležitost fyzické aktivity pro pacienty s revmatem a povzbudit je k pohybu.

„Pacienty s revmatoidní artritidou motivujeme k pohybu dlouhodobě. Letos se nám podařilo zapojit 449 lidí, kteří pravidelně vyráží na kratší či delší procházky. Republiku se nám proto podařilo pomyslně přejít vícekrát,“ říká předsedkyně pacientské organizace Revma Liga a organizátorka pochodu Edita Müllerová. Na sobotním happeningu mohli zájemci zkonzultovat svůj zdravotní stav s lékaři a fyzioterapeuty. Na běžeckém trenažeru lidé přispěli uběhnutím části trasy, navíc každým ujitým kilometrem podpořili částkou 10 Kč výzkum dostupnosti a kvality péče. Zástupci Revma Ligy ČR vyhlásili nejúspěšnější chodce. Pacienty přišel povzbudit i herec Jakub Žáček.

You may also like...