Slavnost Koně na Kačině letos předvede jízdu čtyřspřeží, ukázky plemen i program pro děti

Ukázky koňských plemen, barokního ježdění, sokolnictví s koňmi či práce v zápřahu, hudební vystoupení, kolotoč a dílny pro nejmenší – nejen to mají možnost zažít návštěvníci letošního ročníku akce Koně na Kačině. Oblíbená slavnost věnovaná koním proběhne v sobotu 3. října od 10 do 17 hodin v Národním zemědělském muzeu na Kačině.

Během dne se představí rozličná plemena koní, včetně starokladrubských koní a koní Kinských. K vidění budou ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídky jezdeckého umění.  Vyvrcholením bude Huberova jízda zámeckým parkem, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu. Návštěvníci uvidí slavnostní nástup, skokovou část a dekorování vítězů. Od 10 hodin návštěvníky čekají výstavy, hudební vystoupení, pohádkové divadlo, kolotoč a tvořivé dílny pro děti. K tomu samozřejmě možnost projížděk na koních a ve voze taženém koňmi. „Každý rok se snažíme program pro návštěvníky obměňovat a přinášet i něco nového. Letos je to například ukázka práce s koňmi ve volnosti a jízda se čtyřspřežím. Více jsme se také zaměřili na nejmenší návštěvníky, je pro ně přichystáno hodně dílniček i samostatná herní zóna s bohatým programem, jako jsou například tvořivé dílny s lektorkou, dřevorubecká soutěž, kolotoč a dvě střelnice,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea pobočky Kačina Pavel Douša.

Součástí akce je také výstava historických traktorů z muzea zemědělských strojů v Čáslavi, přehlídka veteránů z kolínského Veteran Car Clubu, tržnice a ukázky historických řemesel, dřevorubecká exhibice, ochutnávky úrody ze zámeckého políčka a kačinského medu či ukázky vazby živých květin. Je možné zhlédnout výstavu obrazů koní výtvarnice Jany Melichové v zámecké kapli a výstavu reprodukcí z módních časopisů. O hudební doprovod se postará skupina Dolls In The Factory a proběhne také koncert lesních rohů  v podání uskupení Corni Boemi.

Po celou dobu akce budou probíhat oživené zámecké prohlídky a komentované prohlídky skleníku.

Jezdecké ukázky:

Ukázka koní v tahu – plemeno brabantský kůň – Leona Satoriová
Skoková čtverylka minikoní – Przechwozd jezdecká stáj
Voltižní vystoupení dětí na starokladrubské klisně – Národní hřebčín Kladruby nad Labem
Barokní ježdění – Národní hřebčín Kladruby nad Labem
Sokolnictví s koňmi – Klub Falconia
Pohádkové vystoupení minikoní – Przechwozd jezdecká stáj

Časový harmonogram slavností

10,00 slavnostní zahájení, koncert lesních rohů
10,20 – 11,40 jezdecké ukázky 
11,00  pohádka Trampoty sedláka Stoklasy
11,45  ukázka orby – chladnokrevníci v tahu
11,50  dřevorubecká exhibice
12,30  slavnostní nástup jezdců Hubertovy jízdy
12,45  zahájení Hubertovy jízdy, skokové ukázky
13,10  koncert skupiny Dolls In The Factory
13,15  pohádka Trampoty sedláka Stoklasy
14,00  ukončení Hubertovy jízdy, vyhlášení vítězů, slavnostní nástup
15,00 –16.30 jezdecké ukázky

Přihlášky jezdců na Hubertovu jízdu zasílejte emailem na adresu  pavla.neumanova@nzm.cz nebo na tel. 770 112 372.

Vstupné: dospělí 100,- Kč;  děti, studenti, senioři 50,- Kč;  rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti do 15 let) 250,- Kč;  ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

Více na www.nzm.cz.

You may also like...