Střední Čechy přivezou na letošní veletrh Holiday World tipy na aktivní dovolenou

Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) představí v rámci 32. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World & Region World hlavní témata s cílem zaujmout potenciální návštěvníky regionu. V areálu pražského výstaviště PVA Expo otevře SCCR ve dnech 15. – 17. března expozici, kde se mohou návštěvníci inspirovat tématy a novinkami pro letošní turistickou sezónu. Střední Čechy na veletrhu představí možnosti aktivní turistiky, tipy na dovolenou nebo nejnovější propagační tiskoviny z regionu.

Z hlediska cestovního ruchu má Středočeský kraj rozhodně co nabídnout. Rozmanitost turistických lákadel komentuje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda: „Návštěvnost našeho kraje se rok od roku zvyšuje, což nás samozřejmě velice těší a zároveň je tento zájem pro nás motivem, abychom návštěvníkům neustále nabízeli nové a zajímavé podněty. Pro letošní rok máme připraven opravdový trhák – otevření stálé expozice slavné Hrabalovy chaty. Turisté se mají rozhodně na co těšit!“


Hlavním letošním komunikačním tématem středních Čech je aktivní dovolená a relax. „Chceme turistům představit střední Čechy jako destinaci v pohybu s důrazem na zasloužený odpočinek, kvalitní gastronomii, lázeňské a wellness možnosti. Zároveň navazujeme na hlavní komunikační téma CzechTourism pro roky 2024–2025. Výhodou regionu je rozmanitost a šíře nabídky v oblasti aktivní turistiky. Právě na podporu aktivní dovolené připravujeme další marketingové kampaně. Jednu z nich představíme v květnu na tiskové konferenci,“ řekl Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Koncept aktivní turistiky doplní na stánku možnost vyzkoušet si veslařský trenažér, tipy na výlety s možností půjčení elektrokola v Kutné Hoře nebo zapůjčení lodě v Posázaví. Royal Beroun Golf Club připravil nabídku golfových možností v Berouně, a navíc připravuje pro návštěvníky expozice soutěž o golfový zážitek. Zájemci mohou na stánku prozkoumat také bezbariérové zážitkové trasy s aplikací Disway Trails nebo zažít virtuální prohlídku starých Lidic. Nebude chybět ani ochutnávka piva Ferdinand z Benešova.

SCCR si pro veletrh připravila také řadu propagačních materiálů, které si mohou návštěvníci odnést. Na stánku bude k dispozici image brožura s 50 vybranými turistickými cíli nebo brožury Cyklovýlety a Pěší výlety, které obsahují 27 tipů na aktivní trávení volného času. Tipy, kam vyrazit s obytným vozem nebo stanem nabídne mapa kempů a stellplatzů. K dispozici bude brožura 16 poutních míst, mapa rozhleden nebo mapa středočeských pivovarů. V rámci expozice poskytnou vlastní propagační materiály a mapy

i jednotlivé destinační organizace středních Čech nebo příspěvkové organizace z oblasti kultury. Na jejich pultech najdou zájemci další tipy na výlety. 

Expozici destinace „Střední Čechy“ najdou návštěvníci v hale 3, na stánku B6. Veletrh je přístupný odborné veřejnosti v pátek, pro veřejnost v sobotu (10–18 hodin) a neděli (10–17 hodin).

You may also like...