Astrologovo úterý 1.12.2020 – Merkur vstupuje do Střelce a my jezdíme prstem po mapě

Pomalu začínáme hodnotit letošní rok. Co přinesl a odnesl. Neměli bychom dělat účet bez hostitele, hodně důležitého si letošek nechal až na samý závěr. Témata budou růst do intenzity s tím, jak budou Saturn a Jupiter končit svoji cestu po znamení Kozoroha, kam se 27, respektive 11 let nepodívají.

Neptun v přímém chodu přinesl včera a přináší i dnes nový vítr do života. Vítr odvál v pískem zavátá témata a odkryl nové stopy. Naše životy dostaly hloubku a tam, kde nedostaly, tam se aspoň objevila motivace a důvod.
Sextil Merkur – Saturn přináší nové a důležité informace. To, co probíhá má také najednou větší váhu. Nejen subjektivně. Saturn na 29. stupni je vystavován kritice a pokusům o změnu výkladu událostí. Případně také cítíme šanci něco na poslední chvíli změnit.
Pozdě večer Merkur vstupuje do znamení Střelce. Odpoledne už se na událostech a v procesech nic zásadního nezmění. Co má být řečeno, to se stane a od dnešního pozdního večera se začnou psát nové kapitoly.
S Merkurem ve Střelci se procesy stanou rychlejšími, jasnějšími a události spontánějšími. Hned zpočátku deklarujeme vlastní programy. Buďme pozorní, určitě zaslechneme nebo si pomyslíme věty Od teď budu … Chci … Soustředím se na … , sami si napíšeme vlastní volební programy.
On ten střelecký Merkur je poněkud deklarující a deklamující. Jde mu o celkové pohledy a tak je schopen vidět směr. Jde mu i myšlenky a ideje a tak rozumí souvislostem a chápe naznačené. Zajímá se o všechno zajímavé a to nezajímavé nevidí. Pomůže nám se přenést přes strachy a proběhnout stíny. Víc toho stihneme, uvidíme, zažijeme a procestujeme. Na druhou stranu nás povede ke spravedlnosti, velkorysosti a altruismu v každodenním jednání. A koneckonců je i součástí Adventu, období spirituálního očekávání obrody ducha a duše.

Dnešek tak bude mít dvě funkce, budeme stát ve dvou rolích. Staneme v pozici mistra, ve které porozumíme událostem minulých dnů a uděláme si z toho dojem, pocit a závěr. Postavíme se i do role rozehrávače, bude nás totiž zajímat nejen budoucnost, ale i to, co se s námi bude dít.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...