Do druhého kola pre-akceleračního programu pro early-stage startupy je možné se přihlásit do 2. června 2020

Pre-akcelerační program Primer pomáhá startupům ve střední a východní Evropě inovovat a růst. V České republice jej organizuje DEX Innovation Centre a cílem je připravit startupy na vstup do akceleračních nebo investičních programů. 

Účastníci získají nejen vědomosti, ale i dokumenty a strategie jako základ pro jednání s potenciálními partnery nebo investory. Startupy, které prošly našimi programy, získaly investice převyšující 65 milionů korun,” říká Michal Štefan, manažer aktivit na podporu podnikání z DEX Innovation Centre. „Účastníky také dokážeme propojit s významnými evropskými inovátory, jako jsou například InnoEnergy nebo EIT Health,” dodává.

Primer, kolo první

První kolo Primeru byla skvělá zkušenost. 17 startupů spolu s více než desítkou mentorů pracovalo na svých nápadech a produktech z různých oborů. „Program jsme zakončili prezentacemi, kdy každý tým předvedl své řešení porotě. Kvůli situaci s koronavirem jsme se přesunuli online a všechny týmy si vedly skvěle!“ říká Lorna Straka, manažerka startupových programů v DEX Innovation Centre.

Primer, kolo druhé

Nehradí se žádné poplatky, neposkytuje se podíl ve firmě. DEX Innovation Centre vyžaduje pouze aktivní účast na sedmi večerních workshopech, které proběhnou online v období 3 týdnů od 8. do 25. června. DEX Innovation Centre prodloužilo termín pro podávání přihlášek. Týmy se tak mohou přihlásit do 2. června 2020 na stránce programu.  

Jak program probíhá?

Účastníci projdou individuálním tréninkem se zkušenými mentory z korporací jako je Ernst & Young, ale i z jiných firem pracujících se startupy.

Startupy často dělají stále dokola jednu chybu. Zaměřují se spíše na svůj produkt a jeho funkce a zapomínají na zákazníka a jeho potřeby,” míní na základě svých zkušeností Pavel Bartoš, mentor z marketingové agentury Happyend. „V Primeru se s účastníky budu soustředit na strukturované myšlení o roli marketingu, prioritizaci a tipy a triky, jak marketing efektivně nastartovat,” doplňuje.

Co si startup odnese?

  • Vytvoří strategie a dokumenty potřebné pro potenciální partnery a investory
  • Získá trénink obchodních i osobních dovedností
  • Získá kontakty a přístup do startupového ekosystému v ČR i Evropě
  • To vše zadarmo – pouze za čas strávený v programu.

Všech sedm workshopů proběhne online a celý program bude v angličtině.

Zjistěte více info a registrujte se na stránkách DEX Innovation Centre. Registrace jsou otevřené do 2. června.

DEX Innovation Centre je neziskové, multidisciplinární výzkumné centrum v Liberci se zaměřením na aplikaci digitálních řešení skrze různé sektory. Hlavními oblastmi jsou Chytré Zdraví, Energie a Doprava.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...