Dvě firmy ze skupiny Pale Fire Capital se umístily v prestižním žebříčku Financial Times FT 1000

V prestižním žebříčku nejrychleji rostoucích evropských firem FT 1000 se umístily hned dvě firmy z portfolia skupiny Pale Fire Capital – vyhledávač nábytku a dekorací FAVI a světová mobilní platforma virtuálních tréninků ROUVY.

Šesté  vydání žebříčku FT1000​ ve spolupráci s německým poskytovatelem dat Statista opět identifikovalo 1 000 nejrychleji rostoucích společností v Evropě. FT1000 naznačuje, že nejšikovnější a nejinovativnější společnosti prosperují navzdory pandemii či Brexitu. Řada evropských společností vykázala sice za posledních 12 měsíců pokles tržeb a zisku, nejsilnější firmy však dokázaly nastartovat či obnovit tempo růstu a přehled těch nejslibněji rostoucích právě přináší FT 1000.

Pro PFC je skvělá zpráva, že v žebříčku Financial Times jsou zařazeny hned dvě společnosti z našeho portfolia, velice si toho vážíme. Stín na naši radost vrhají jen události posledních týdnů, kterým se nyní intenzivně věnujeme,“ uvedl Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

Pochopitelně máme obrovskou radost. Je to zhodnocení práce celého našeho týmu za poslední období, které bylo složité a my jsme byli nuceni se velmi rychle přizpůsobit změnám chování spotřebitelů, masivnímu přesunu nakupování na internet. Dále se intenzivně snažíme pomoci prodejcům odbourat obavy a předsudky, které se mnohdy s on-line nakupováním nábytku stále ještě pojí,“ komentuje situaci Jan Sellers Zajic, CEO a jeden ze zakladatelů FAVI.

Zařazení do žebříčku nás velice těší. V loňském roce se nám podařilo rozšířit pracovní tým a i díky novým kolegům jsme doslova šlápli do pedálů. Statisíce uživatelů se aktivně přihlašuje do závodů, které spolupořádáme, a to nás motivuje jít s byznysem ještě dál, přes všechny okolnosti, kterým poslední období všichni čelíme,” prozradil detaily Petr Samek, CEO ROUVY.

I letos měla v žebříčku FT 1000 největší zastoupení Itálie (v žebříčku má 235 firem) a Německo (194). Česká republika má na seznamu 11 firem, loni měla v žebříčku zástupce jen dva. Aby byla firma zařazena do žebříčku, musí splňovat řadu kritérií.

Ilustrace: FT Montage/Alamy

 

You may also like...