Komiks „Metal: Temné noci“ křtila skupina Arakain

Fanoušci netopýrů, rychlých aut a nevypočitatelných superpadouchů jistě vědí, že v roce 2019 slaví Batman své 80. narozeniny. Temný rytíř z komiksového světa DC si i právě proto zasloužil od komiksového Nakladatelství CREW speciální dárek, a sice trilogii Metal: Temné noci.  

První titul ze série Metal: Temné noci odhaluje temný prostor za naším vesmírem, ve kterém se skrývají noční můry. V druhém díle se pořádně představuje sedm temných Batmanů, kteří sice oplývají schopnostmi všech slavných hrdinů, ale rozhodně nekopou za tým těch kladných. A ve třetí knize přijde finále, poslední pokus zachránit náš svět, než bude nadobro vtažený do temnoty.

Protože jde o významnou sérii a významné výročí, rozhodlo se Nakladatelství CREW pokřtít první díl této temné, metalové trilogie v den jeho vydání, a to 15.10.2019 v 17:00 hodin. Patronátu nad touto sérií se chopí uznávaná metalová skupina Arakain.  Spojení Metalu s metalem byla jasná volba! Vždyť i samotný kreslíř této série, Greg Capullo, je vášnivý fanoušek tohoto hudebního žánru. Křest proběhne v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí. Účast na křtu přislíbila i zpěvačka Lucie Bílá, která má na CD ARAKAIN Jekyll & Hyde duet s frontmanem kapely Honzou Toužimským.

Foto: Petr Brodecký

Série Metal ukazuje Batmana tak jak ho neznáme. Temného, zvráceného a nebezpečného. Už proto si zaslouží zvýšenou pozornost komiksových fanoušků, kteří tento paralelní svět a jeho neskutečnou kresbu jistě ocení“, říká Michaela Pexová, specialistka komunikace Nakladatelství CREW.

Pro tuto příležitost vytvořil originální podpisový plakát skvělý kreslíř Jonáš Ledecký. Propojil téma metalu s temným přízrakem Batmana a samotnou skupinou Arakain. 

Jsme rádi, že tuto sérii vydáme ještě do konce roku 2019. První díl pokřtíme 15.10., v 17:00 v Luxoru na Václavském náměstí, na druhý díl si fanoušci počkají pouhý měsíc a v prosinci si k Vánocům nadělíme třetí, finální díl.“, říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW. „V Brazílii tento titul zaštítila metalová skupina Sepultura, proto jsme nadmíru šťastni, že se patronátu nad českým vydáním chopila stálice českého metalu – skupina Arakain.“, dodává Litoš.

You may also like...