Současný trend jsou snubní prsteny z platiny či bílého zlata s diamanty

Čeká vás jedna z nejdůležitějších událostí v životě? Svatba jí rozhodně je, a tak by i výběr snubních prstenů měl být slavnostní. Nejlepší je zajít pro ně přímo do šperkařské dílny. A jaký je trend? Podle šperkařů vede platina a bílé zlato osázené bílými a černými diamanty. 

„V naší šperkařské dílně je výběr snubních prstenů vždy malinko rituál. Není divu, snoubenci si vybírají šperk na celý život. Nejčastěji dnes sáhnou po prstenech z bílého kovu, ať už je to bílé zlato či platina. Nastávající mladé paní mají rády jemné prstýnky s bílými diamanty, pánové vybírají prstýnky bez kamene a čím dál častěji s černými diamanty, které jsou v posledních letech velice oblíbené,” říká Marek Odstrčil z autorské šperkařské dílny Esterstyl, kterého jsme se na trendy ve výběru snubních prstýnků zeptali.

Snubní prsteny si partneři nejčastěji pořizují z bílého kovu – tradičně z bílého zlata, ale v posledních pěti letech se zvyšuje zájem hlavně o platinu, a to podle odhadů šperkařů z Esterstylu až o 30 %. „Platina fascinuje svojí nádherně čistou bílou barvou, která působí velmi čistě a dodává diamantům velkou jiskřivost. Navíc tento kov nikdy neoxiduje, proto šperky nezčernají. Platina je zároveň pevnější než zlato, takže kameny v ní zasazené perfektně drží a nevypadávají. Proto se ty největší diamanty zasazují právě do platiny,“ upozorňuje Marek Odstrčil.

A jak se vlastně design snubních prstenů za posledních třicet let, tedy od doby, kdy Esterstyl vznikl, proměňoval? „Prsteny, které vznikaly v 90. letech, byly plné bohatých a složitých rytin, a bylo celkem časté, že je se snoubenkou přišla vybírat místo snoubence její maminka,“ vzpomíná s úsměvem Ester Engelová-Odstrčilová. Milénium pak prý přineslo trojkombinace bílého, červeného a žlutého zlata.

You may also like...