Alpská bouda nabízí úchvatný výhled na okolí díky sklům od Guardian Glass

Alpská bouda, která leží vysoko ve slovinských horách, vznikla v rámci projektu od OFIS Architects, který zkoumal dopad extrémních podmínek na různé typy materiálů a konstrukcí. Odolná skla, která skvěle splývají s okolní přírodou, dodala společnost Guardian Glass.

Moderní přístřešek navrhlo studio zaměřující se na obydlí v extrémních prostředích při Harvard Graduate School of Design. Z řady návrhů předložených studenty architektury byl vybrán projekt Katie McDonaldové, Erin Pellegrinové a Fredericka Kima, který se následně rozpracoval. Dokončená stavba se nyní nachází vysoko na hoře Skuta ve slovinských Alpách, kde panují extrémní a drsné klimatické podmínky. Mezi požadavky projektu patřilo, že bouda musí poskytovat bezpečné a pohodlné zázemí až pro osm osob. 


Studio zvolilo za klíčového partnera Guardian Glass díky dlouholetým zkušenostem a vysoké technické kvalifikaci. Okenní konstrukce tvoří významnou součást celého designu. Skla SunGuard® SuperNeutral a jejich neutrální vzhled pomohly boudě přirozeně splynout s okolní přírodou. Nízká reflektivnost navíc zajišťuje perfektní výhled do krajiny ve dne i v noci.

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky.

Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům see what’s possibble®.

Foto: Anže Čokl

You may also like...