Astrologovo úterý 5.10.2021: Potřebujeme – nepotřebujeme

Včerejší nestabilita daná aspektem Luny v Panně na Uran (trigon) a Neptun (opozice) ukazovala na tlak na vyřešení za každou cenu, kt. mohl v řadě případů skončit neporozuměním. Tlak působil na nás i na systémy, byly tu snahy o zlepšení a inovace za každou cenu, o nečekané a neplánované projevy, které ale zůstaly často nepochopeny. Pak se celá jemná struktura komunikace řítila a spojení přerušovalo.

Dnešek je již jiný. Pozornost na sebe strhává konjunkce Slunce s Marsem ve Vahách. Mohli bychom ji interpretovat jako potřebu dát věci do pořádku. Někdy až moc intenzivní. Chceme svět pěkný, harmonický, usměvavý a samozřejmě především uspořádaný. Potřebujeme se v něm vyznat a pokud možno mu i dávat podněty a stanovovat pravidla. Nyní se v tomto bodě ukazuje nevýhoda komplikovanosti světa a vztahů v něm. Často chceme v jednu chvíli i A i B. A to nejde a tak se naše konstrukce často hroutí. Výhodu má ten, kdo příliš nepřemýšlí, kdo dovede věci jasně pojmenovat a kdo si ve své síle dovolí luxus rychlého rozhodnutí. Netřeba připomínat, že aspekt přeje vztahů tam, kde je jasno nebo tam, kde se jasno dá snadno vytvořit a komplikuje vztahy, v nichž si sami nevíme rady a nyní vtipně přeneseme tento náš vnitřní konflikt na lidi kolem nás. Pozor na přetížení systémů (jako se stalo facebooku včera).

Slunce s Marsem společně nabíhají do kvinkunxu s Uranem a to je už jiná káva! Tato planeta nehraje s drobnými a boří to, co jí (a tedy i světu) nedává smysl. A to i prosím pěkně při příznivých aspektech. Vmžiku nás dostane někam hodně daleko. Pokud máme plán a vizi, je to dobré. Když nevíme, můžeme být vyhozeni, odloučeni a zesměšněni. Nebo si to poslední aspoň myslet. Zapojením Uranu pochopitelně události dostávají rozměr takřka kosmický a spád téměř historický.

Luna v sextilu s Venuší až do odpoledne budou dávat dění lidské rozměry. Půjde vše omluvit, ukázat, probrat a vysvětlit. Bude jen záležet na naší poctivosti v úmyslech a trpělivosti v akcích. Ani navečer to nebude špatné, trigon Luna – Saturn nám poskytne v řadě případů množství ponaučení a tak možné chyby spontánně budeme nahrazovat lepšími řešeními. Každopádně den před novem se rozhodně nebudeme nudit a situace bude skoro jako na houpačce. Bude to velká prověrka ve stylu co myslíme vážně, co chceme a co potřebujeme versus to, s čím jen tak koketujeme, kde si hrajeme, fabulujeme a vymýšlíme, bude znát a vidět i to, co nepotřebujeme a co nám v životě nepomůže.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

 

You may also like...