Umění: Objasněno. 100 mistrovských děl a co znamenají

Knihu, která v zahraničí vyjde až v červnu 2022, vám Nakladatelský dům GRADA přináší již nyní a spolu s ní i přímé vysvětlení a odpovědi na sto fascinujících otázek o uměleckých dílech.

O mnohých z nich jste jistě slyšeli. Willendorfská venuše, Terakotová armáda, Výkřik a dalších 97 uměleckých děl. Ale víte, co znamenají? Co skrývají za tajemství? To se dočtete v krásně ilustrované publikaci Umění: objasněno od autorky Susie Hodgeové. Uvidíte, že až příště budete stát v muzeu před uměleckým dílem, budete svými přáteli považováni za znalce.Proč Michelangelo vymaloval Sixtinskou kapli a proč byl Rembrandt posedlý malováním vlastních podobizen? Jaké je tajemství Terakotové armády a polévkových plechovek Andyho Warhola?

Ukázka z knihy: Umění: Objasněno (pdf) 

Tato kniha vám poskytne přímé vysvětlení a odpovědi na 100 fascinujících otázek. Pokud jste někdy stáli před uměleckým dílem v úžasu, ale nebyli jste si jisti, zda ho dobře chápete, tak tohle je ta správná kniha pro vás. Kniha vyšla 10. března, 216 stran, cena 449 Kč.

O autorce Susie Hodge

Susie Hodge je britská autorka, historička umění, umělkyně a novinářka, která má na svém kontě více než 100 knih a řadu článků pro děti i dospělé na téma jako umění, historie umění, umělecké techniky, historie, design, věda, náboženství a biografie. Je garantem Královské společnosti umění (Royal Society of Arts) a bestsellerová autorka mnoha titulů jako Stručný příběh umění a Stručný příběh moderního umění.

Nakladatelský dům GRADA Publishing, a.s. si od roku 1991 drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek ve 150 edicích z více než 40 oborů.

You may also like...